W czerwcu i lipcu polsko-ukraińskie trio DagaDana wystąpi w Chinach, Malezji, Indonezji i Singapurze z serią koncertów. Będzie to już trzecia trasa koncertowa zespołu w Azji.
Zespół DagaDana to trio wyjątkowe na polskiej scenie muzycznej nie tylko dzięki międzynarodowemu składowi i multikulturowej proweniencji, ale również dzięki oryginalności muzyki będącej wypadkową fascynacji słowiańską etnicznością, muzyką świata, jazzem i chilloutową elektroniką. Od powstania w 2008 roku zespół intensywnie koncertuje poza granicami kraju, do tej pory dwukrotnie pojawiając się w Azji.

Azjatycka trasa zespołu w 2013 roku obejmuje zasięgiem wcześniej odwiedzone kraje: Chiny, Singapur, Malezję i Indonezję. Tym razem zespołowi towarzyszyć będzie operator filmowy. Powstanie materiał dokumentalny pokazujący jak budować pomosty między kulturami, społecznościami i jak dzielić się dorobkiem swoich tradycji orientalnych krajów, dotrzeć do małych wiosek i osad – tam właśnie muzycy pragną pokazywać swoją sztukę i poznawać lokalne społeczności poprzez wspólne muzykowanie.

Trasa  odbywa się przy współpracy z Instytutem im. Adama Mickiewicza.

Na zdjęciu jedno z pierwszych miejsc odwiedzonych przez zespół – Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur.