Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

31 marca DAGADANA wylatuje do Chin, gdzie jako jedyny zespół z Polski zagra podczas Sound of the Xity- największych targów muzycznych w Azji.
Trasa koncertowa ma promować twórczość polsko-ukraińskiego zespołu oraz umożliwić rozwijanie kontaktów oraz współpracy już zawartej. To realna szansa na dalszą współpracę oraz możliwość organizacji dalszych tras koncertowych w Chinach. To niepowtarzalna okazja do kontynuacji rozpoczętej już współpracy z chińskimi i mongolskimi muzykami (North Lab Mongolia Experimental Music). Planowane są próby oraz wejście do studia nagrań. Wcześniejszy wspólny występ w Ambasadzie i transmisja dla Radia CRI (głównego radia chińskiego) podczas trasy w 2013 roku został bardzo dobrze oceniony przez krytyków i media.
Stąd chęć ponownego wsparcia projektu i udzielenia patronatu honorowego przez Pana Tadeusza Chomickiego, Ambasadora RP w Pekinie.
Trasa zespołu DAGADANA przyczyni się do przybliżenia polskiej kultury w Azji. Trasa będzie współorganizowana przez Sound of the Xity” Beijing SX United Music & Cultural Communication Co. Ltd, Instytut Adama Mickiewicza, Miasto Dzierżoniów oraz Ambasadę RP w Pekinie.