Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Polsko-ukraiński zespół DAGADANA powrócił z Chin, gdzie zagrał na Festiwalu Sound of the Xity. Maj upłynie pod znakiem koncertowania oraz pracy w studio nad EPką zapowiadającą nową współpracę artystów.

DAGADANA postanowiła kontynuować współpracę z chińsko – mongolskim zespołem NORTH LAB. Ich wspólny występ na showcasie w Pekinie wywołał burzę oklsków oraz zaproszenia min. do Chin, czy Korei. Wzajemne dzielenie się dorobkiem swoich tradycji stanowiło kluczowy element współpracy. Aktualnie DAGADANA przebywa w Częstochowie, w Studio Edycji św. Pawła, gdzie nagrywa materiał, którego pierwsze dźwięki powstawały w Pekinie. Maj jednak upłynie głównie pod znakiem koncertowania zarówno w Posce, jak i na Ukrainie i Węgrzech.
DAGADANA znana z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną swoją majową trasę rozpocznie 1 maja na Dużej Scenie Bramy Poznań ICHOT. Tym razem grupa promuje swój najnowszy album, w którym sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety – Janusza Różewicza. Z Poznania zespół uda się do Lwowa, gdzie zagra na 2 festiwalach. W tym miesiącu na mapie koncertowej nie zabraknie Radomska – miasta młodości braci Różewiczów- czy Budapesztu, jednej z ulubionych stolic zespołu.

1.05. – POZNAŃ – Brama Poznania (ICHOT)
3.05. – LWÓW – Festiwal Muzograf
4.05 – LWÓW – Festiwal Flugery Lwowa
8.05 – RADOMSKO – Biblioteka
9.05 – GOMUNICE – Klub Bogart
23.05 – BUDAPESZT – Lengyel Intézet

szczegóły w dziale koncerty