Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

25 kwietnia 2015 roku ogromne trzęsienie ziemi zniszczyło Nepal, jeden z najbiedniejszych krajów świata. Poznański podróżnik Maciej Pastwa, kilka dni po trzęsieniu, dotarł do wsi Bakrang-6 w dystrykcie Gorkha, oddalonej o 50 km od epicentrum. Wraz ze Stowarzyszeniem  “Lepszy Świat​” postanowił odbudować zniszczoną szkołę, do której uczęszczało 300 uczniów. Tylko 60% Nepalczyków potrafi czytać i pisać, dlatego budowa szkoły jest szczególnie ważna.

Celem jest odbudowa szkoły o powierzchni 500 m2, składającej się z 14 sal. Prace budowlane rozpoczniemy w listopadzie 2015 roku.

W dniu 1 września, kiedy to wiele dzieci w Polsce i na Ukrainie udaje się do szkoły wzywamy wszystkich fanów DAGADANA​ do pomocy. Można przekazać choćby 1 zł. Dzięki witrynie Polak Potrafi​ możecie tego dokonać łatwo, szybko i bezpiecznie. Do końca akcji pozostało mało czasu. Jeśli nie uda się zebrać całej kwoty to wszystkie pieniądze powrócą do darczyńców. Zakładamy, że z Waszą pomocą się uda!
Udostępnijcie informację o projekcie i PODAJCIE CEGŁĘ!
Więcej szczegółów na http://polakpotrafi.pl/projekt/nepal

Pomożecie?

#Nepal #Polak #PolakPotrafi #dagadana #podajcegłę #pomoc #lepszyświat