DAGADANA * Aleksandrów Łódzki * Plan B

DAGADANA

21 Aug 2022 Aleksandrów Łódzki, POL Free

Details

Time : 19:00
Venue : Ogród w Bibliotece Publicznej
Address : Plac Kościuszki 12
Zip : 95-069

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy na koncert zespołu Dagadana oraz występ ukraińskiej artystki ludowej Antoniny Tesli — 21 sierpnia, godz. 18, ogród Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim.
DAGADANA już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.
*DAGADANA* jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym *Glastonbury Festival!* Rozpisywał się o nich amerykański *National Geographic*. Koncertowali w *26 krajach*. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.
*Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) *jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.
Skład zespołu:
Daga Gregorowicz — wokal, elektronika, perkusjonalia
Dana Vynnytska — wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
Mikołaj Pospieszalski — kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal
Bartosz Mikołaj Nazaruk — perkusja, perkusjonalia, wokal.