Dagadana + DJ Daga w Radomiu

DAGADANA

11 Aug 2018 Radom Free

Details

Time : 20:00
Venue : Amfiteatr w Radomiu
Address : Parkowa 1
Zip : 26-600

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po raz pierwszy w Radomiu w ramach “Fosy pełnej kultury” zagra polsko-ukraiński zespół DAGADANA. Po koncercie zapraszamy na imprezę z muzyką świata z przeróżnych zakątków z Dj Daga.
Wstęp wolny

DAGADANA już od dziesięciu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna miłość do muzyki stała się iskrą

“Meridian 68” jest nominowany do nagrody “FRYDERYK” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI. “Meridian 68” był także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.

W grudniu 2008 roku zaspół wydał EP “Wygadana” z pięcioma utworami. Na debiutancki album „Maleńka” (7.02.2010, Offside Records) trzeba było czekać do 2010 roku. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów, Polskie Radio „Trójka” udzieliło mu patronatu a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.

W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie „20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy a także wydała drugi krążek „Dlaczego nie” (14.11.2011, Agora S.A.) , który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz został doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na ósmym miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Albums of 2011 prestiżowego portalu www.WorldMusic.co.uk.

Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Pozostają jednocześnie ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno jej polskiej jak i ukraińskiej części.

Artyści czują się świetnie w kameralnych klubach, jak i na wielotysięcznych festiwalach. Dagadana regularnie koncertuje w takich krajach, jak: Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, czy Wielka Brytania.

Skład zespołu:
Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski– wokal, kontrabas, gitara basowa, skrzypce
Nikodem Pospieszalski – perkusja

. . . . . . . . . . . . .
DJ DAGA
DJ DAGA to członkini zespołu Dagadana. Jako didżejka występuje głównie poza granicami kraju prezentując polską scenę muzyki świata. Występowała również na takich festiwalach jak Open’er czy Ethno Port.
Po raz pierwszy zagra w Radomiu i zabierze Was w muzyczną podróż po różnych zakątkach świata, w których grała i którymi fascynuje się w swojej twórczości.

20:00 – 21:20 koncert DAGADANA
21:30 -23:00 Dj DAGA set