DAGADANA i Przyjaciele w Raszynie

DAGADANA i Przyjaciele

16 May 2018 Raszyn, POL

Details

Time : 19:00
Venue : Centrum Kultury Raszyn
Address : Centrum Kultury Al. Krakowska 29 A, Raszyn
Zip : 05-090
Contact Website : http://%20www.ckr.raszyn.pl
Koncert zespołu DAGADANA wypełnią brzmienia łączące w sobie elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki oraz world music. Początki DAGADANA sięgają 2008 r. i spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, podczas których wspólna fascynacja muzyką stała się zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Muzycy, tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Pozostają jednocześnie ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno jej polskiej jak i ukraińskiej części.
Zespół ma na koncie pięć albumów, a krążek „Maleńka” w 2011 roku został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku Folk/Muzyka świata. Nominację do tej nagrody otrzymały dwa inne albumy zespołu „Dlaczego nie” (2012) oraz „Meridian 68” (2016). Ostatni album jest także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.
 
ARTYŚCI
✪ Daga Gregorowicz – śpiew, elektronika
✪ Dana Vynnytska – wokal, pianino
✪ Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, bas, skrzypce
✪ Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja
✪ Michał Tomaszczyk – puzon, puzon basowy
✪ Cyprian Baszyński – trąbka, flugelhorn
✪ Dawid Główczewski – sakofon altowy i sopranowy
✪ Przemysław Florczak – klarnet basowy, flet, saksofon tenorowy
 
 
Artyści zagrają utwory z płyty „Meridian 68” i z wcześniejszych albumów. Płyta „Meridian 68” jest efektem licznych podróży do Chin ze słowiańską muzyką oraz spotkania tam niezwykłych artystów, których DAGADANA zaprosiła później do współpracy. Artyści czują się świetnie zarówno w kameralnych klubach, jak i na wielotysięcznych festiwalach. DAGADANA regularnie koncertuje w takich krajach, jak: Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, czy Wielka Brytania.