DAGADANA * Nowy Sącz * V DNI UKRAIŃSKIE W NOWYM SĄCZU

DAGADANA

06 May 2022 Nowy Sącz, POL

Details

Time : 19:00
Venue : Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ”
Address : Długosza 3
Zip : 33-300

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pierwszego dnia V DNI UKRAIŃSKICH W NOWYM SĄCZU zapraszamy na koncert polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA.
DAGADANA od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.
Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach.
Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata.
BILETY
Cena biletu to symboliczna złotówka, dlatego już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce na pomoc uchodźcom wojennym, którą podczas wydarzeń prowadzić będzie Fundacja Rozwoju Sądecczyzny.

Bilety do nabycia od 11 kwietnia 2022 on-line: https://bit.ly/3JtrWGn oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) – czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00.

Pokaż mniej