DAGADANA w Dąbrowie Górniczej

DAGADANA

16 Oct 2018 Dąbrowa Górnicza

Details

Time : 19:00
Venue : Pałac Kultury Zagłębia
Address : pl. Wolności 1

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pierwsze z muzycznych wydarzeń tegorocznego Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood! 16 października o 19:00 na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy polsko-ukraiński zespół Dagadana!

Zespół Dagadana tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy biorący udział w wielu projektach muzycznych w kraju i za granicą. Artyści inspiracji szukają w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata. Jedno z tych spotkań doprowadziło do nagrania najnowszego albumu Meridian 68. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Meridian 68 był nominowany do nagrody FRYDERYK w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI. Płyta została także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe 2016 – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie. W zestawieniu Transglobal World Music Charts, wśród 100 najlepszych płyt, zespół uplasował się na #68 pozycji. Meridian 68 będzie wydany również w Chinach i w Niemczech. Od momentu powstania, zespół zagrał około 400 koncertów w kraju i za granicą (Austria, Brazylia, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania).

Skład zespołu:

Daga Gregorowicz – wokal, instrumenty elektroniczne
Dana Vynnytska – wokal, klawisze
Mikołaj Pospieszalski – gitara basowa, bass akustyczny, skrzypce, wokal
Bartosz Mikołaj Nazaruk / Piotr Maria Budniak / Péter Somos / Frank Parker – perkusja

BILETY DOSTĘPNE OD 4 WRZEŚNIA OD G. 14:00