DAGADANA w Hydrozagadce

DAGADANA

12 Mar 2017 Warszawa

Details

Time : 19:00
Venue : Klub Hydrozagadka
Address : 11 Listopada 22
Zip : 03-436

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hassibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie. „Do Chin po raz pierwszy dotarliśmy przy okazji przygotowań do Euro 2012.
Debiutancka płyta „Maleńka” zyskała uznanie mediów oraz opiniotwórczych postaci świata kultury, a Program III Polskiego Radia udzielił jej swojego patronatu. Zespół został też nominowany do Fryderyków 2011 w dwóch kategoriach: Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz Fonograficzny Debiut Roku (w pierwszej kategorii udało się zdobyć statuetkę). Ich drugi album – „Dlaczego nie” był nominowany do Fryderyków 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. Trzecia płyta – „List do Ciebie” (z poezją Janusza Różewicza) – spotkała się z uznaniem środowiska muzycznego i literackiego.
„Meridian 68”, była najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie. Do tego dodajmy szaleńczą trasę koncertową po świecie, sukcesy w Chinach.
Zespół ceni sobie bliski kontakt z publicznością. Pokazali to nie raz grając w Warszawie. Tym razem przybywają z najnowszą płytą.
Przyjdźcie koniecznie!

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas
Bartosz Nazaruk – perkusja
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

DAGADANA / klub Hydrozagadka / Warszawa / 11 listopada 22
12.03.2016 / godz. 19.00
wstęp w przedsprzedaży: 30 zł (wkrótce linki do serwisów biletowych)
w dniu koncertu: 40 zł