DAGADANA w Pieszycach

DAGADANA

23 Nov 2018 Pieszyce

Details

Time : 18:30
Venue : Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach
Address : M. Kopernika 37

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DAGADANA już od dziesięciu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Do Pieszyc przybędą z albumem “Meridian 68”, na której znalazły się współczesne aranżacje tradycyjnych piosenek z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowych pieśni ukraińskich i łemkowskiich, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hassibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie. „Meridian 68”, była najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie. Otrzymał także nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni.

DAGADANA od początku działalności zagrała blisko 500 koncertów (Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania). W 2008 roku zespół wydał EP “Wygadana”. Debiutanckiemu albumowi “Maleńka” (2010, Offside Records) Polskie Radio “Trójka” udzieliło patronatu a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka Świata. W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie “20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy a także wydała drugi krążek “Dlaczego nie” (2011, Agora S.A.) , który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka oraz został doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na #8 miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Album. „List do Ciebie” to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława).
Na koncercie spotkamy się z ich najnowszym albumem.

Grają i śpiewają:

Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja
Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas, gitara basowa, skrzypce

www.facebook.com/dagadana
www.youtube.com/dagadana

Bilety: przedsprzedaż: 30 zł w dniu koncertu: 35 zł