DAGADANA * Warszawa * Festiwal Muzyka Świata Warszawa 2022

Sona Jobarteh / Dagadana

12 Jun 2022 Warszawa, POL

Details

Time : 19:00
Venue : Klub Stodoła
Address : Batorego 10
Zip : 02-591
Contact Website : https://muzykaswiata.com/

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Muzyka Świata – Warszawa 2022, który odbędzie się w dniach od 9 do 12 czerwca 2022 roku. Festiwal jest zarówno nawiązaniem, jak i kontynuacją wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się w 2001 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W ubiegłym roku, równo 20 lat od pierwszej odsłony, zaprezentowaliśmy drugą edycję Festiwalu. Wśród zaproszonych artystów znalazły się wówczas największe gwiazdy muzyki: Dave Douglas, Huun-Huur-Tu, Asma Hamzaoui & Bnat Timbouk, MILO Ensemble & Dave Douglas.
Trzecia, nadchodząca edycja Festiwalu Muzyka Świata Warszawa to cztery dni wielokulturowej i pełnej emocji muzyki, którą zapewnią koncerty najwybitniejszych artystów sceny Muzyki Świata.
Czeka nas wyjątkowa muzyczna podróż przez nieoczywiste brzmienia, ludzkie emocje, wielobarwne dźwięki i umiejętne łączenie tradycji ze współczesnością. W tym roku skupiamy się na prezentacji Artystów i Artystek, którzy reprezentują świat dźwięków i kultury tunezyjskiej (DHAFER YOUSSEF), greckiej (MIKIS THEODORAKIS ORCHESTRA), gambijskiej (SONA JOBARTEH), bałkańskiej (Aksak Balkan Trio), izraelskiej (YAMMA ENSEMBLE) i wielokulturowej, polskiej gospodarza Festiwalu (MILO Ensemble feat. ALINA BZHEZHINSKA czy Karolina Cicha). Ważnym tegorocznym akcentem, który ma okazać wsparcie i jedność świata muzyki, jest udział artystek i artystów z Ukrainy, których reprezentuje nie tylko Alina Bzhezhinska, ale także zespół Dagadana.
Wydarzenie zrealizowane przez Narodowe Centrum Kultury przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Patronat Honorowy Festiwalu: Wiceminister MKiDN, Sekretarz Stanu Jarosław Sellin.
Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Milo Kurtis.