DAGADANA * Warszawa * Teatr Studio

DAGADANA

28 Nov 2022 Warszawa, PL Free

Details

Time : 18:00
Venue : Teatr Studio
Address : pl. Defilad 1
Zip : 00-901

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy do Teatru Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (plac Defilad 1) na spotkanie podsumowujące Polsko-Ukraiński projekt MOMENTY oraz na koncert zespołu DAGADANA.
Od kilku miesięcy Fundacja Instytut Reportażu realizuje projekt, w ramach którego zbieraliśmy i dokumentowaliśmy wojenne historie 30 ukraińskich kobiet.
Dzięki polsko-ukraińskiej współpracy powstała również wystawa fotograficzna (którą można obejrzeć w Faktycznym Domu Kultury) oraz zorganizowaliśmy kilka wydarzeń kulturalnych – Dni Ukrainy i pasmo #solidarni z Ukrainą na Festiwalu Miedzianka Po Drodze.
Chcemy wspólnie podsumować projekt i zaprosić Państwa do zapoznania się z poruszającymi historiami dokumentującymi ten trudny MOMENT historii, jakim jest pełnoskalowa wojna Rosji przeciw Ukrainie, w perspektywie pojedynczych osób – ukraińskich kobiet.
DAGADANA od 2008 łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music.
Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).
Więcej informacji o zespole na stronie: http://www.dagadana.pl/
Wstęp darmowy, ale obowiązują wejściówki.
Po wejściówki prosimy pisać na adres agnieszka.hryniewicka@instytutr.pl