DAGADANA z Hasibagenem w Warszawie

DAGADANA + Hasibagen

23 Jul 2017 Warszawa

Details

Time : 19:30
Venue : Grizzly Gin Bar
Address : ul. Wilcza 46
Zip : 00-679

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu “Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hasibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie.
Po raz pierwszy w Grizzly Gin Bar DAGADANA wystąpi wraz z Hasibagenem. To będzie piękne muzyczne spotkanie między Zachodem a Dalekim Wschodem w stolicy Polski.

“Meridian 68” jest nominowany do nagrody “FRYDERYK” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI. “Meridian 68” był także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.

Zespół zagra w składzie:
Daga Gregorowicz- wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, wokal
Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja
Hasibagen- śpiew gardłowy, morin khoor

Dzieci do lat 10 – wstęp wolny
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) 40 zł (w dniu koncertu)
dostępne na:
goout, going, eventim, ebilet, biletomat