POLSKO-UKRAIŃSKIE POWITANIE WIOSNY z DAGADANA

WARSZTATY

04 Mar 2017 Goleszów

Details

Time : 11:00
Venue : Gminny Ośrodek Kultury
Address : ul. Cieszyńska 25
Zip : 43-440

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Projekt POLSKO-UKRAIŃSKIEGO zespołu DAGADANA specjalnie przygotowany dla najmłodszych (4-12 lat) i ich opiekunów.

Wesnianki i gaiwky to piosenki na powitanie Wiosny, która nadchodzi i na którą wszyscy czekają. Takie pieśni mają długą, przedchrześcijańską tradycję. Ich nieodłącznym elementem jest taniec, gra na instrumentach i tworzenie korowodów. W ten sposób przywoływano wiosnę. Ludzie cieszą się z ciepła, słońca, ptaków, które wraz z nastaniem wiosny powracają do swojej Ojczyzny. W ten symboliczny sposób chcemy wspólnie powitać wiosnę i poprosić ją by została z nami jak najdłużej.

Dzieci będą miały okazję nauczyć się piosenek w języku polskim i ukraińskim, zobaczyć jak wiele nas łączy a także poznać piękno, które powoduje, że możemy nazywać się różnymi narodami.
Zachęcamy wszystkie dzieci do przybycia w przebraniach i przyniesienia ze sobą dziecięcych zabawek wydających dźwięki. Stworzymy wielką, wesołą orkiestrę. Wiosna lubi kolory i uwielbia muzykę. Zapowiada się wspaniała zabawa.

wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w cenie 10 zł
Opiekunowie – wstęp wolny