RENATA PRZEMYK feat. DAGADANA * Wrocław * 3-MAJÓWKA

RENATA PRZEMYK feat. DAGADANA

02 May 2024 Wrocław, POL

Details


Venue : Pergola - Hala Stulecia
Address : ul. Wystawowa 1
Zip : 51-618

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

RENATA PRZEMYK zaprosiła do współpracy czołowych przedstawicieli nurtu world music – zespół DAGADANA, a artystyczny efekt ich spotkania zobaczmy we Wrocławiu.

VERA TO JA to autorski projekt etniczny inspirowany prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii łącząc świat stary z nowym. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!

Projekt RENATA PRZEMYK feat. DAGADANA zaprezentuje się 2 maja na majówkowej scenie world music.