DAGADANA * Białystok * Podlaska Oktawa Kultur

DAGADANA

23 Lip 2022 Białystok, POL

Szczegóły

Godz. : 21:30
Miejsce : Rynek Kościuszki
Kod Pocztowy : 15-421
Podlaska Oktawa Kultur to festiwal, na którym króluje muzyka inspirowana tradycją i tradycja wyrażana muzyką. Zawsze w lipcu, zawsze z rozmachem i zawsze z misją rozkochania widzów w folklorze.
Na scenie w sercu Białegostoku, jak również w kilku miejscowościach regionu pojawią się znakomite zespoły. W tym roku wystąpią artyści z Litwy, Słowacji, Estonii, Czarnogóry, Chin, Ukrainy, Korei Południowej oraz kilka grup z Polski. Startujemy 21 lipca i przez cztery dni będziemy świętować różnorodność kulturową, etniczną i narodową.
W tym roku zaprosiliśmy 17 zespołów, między innymi z Litwy, Słowacji, Estonii, Czarnogóry, Chin, Ukrainy, dalekiej Korei Południowej oraz kilka grup z Polski. Zależy nam na tym, aby było to święto wielu kultur, tych które znamy i tych, których na co dzień nie mamy okazji oglądać. Codziennym motywem będzie akcent ukraiński.
Wśród zaproszonych zespołów pojawią się prawdziwe gwiazdy, między innymi TRAD.ATTACK z Estonii, o którym mówi się, że przeniósł tradycyjną muzykę i zapomniane wiejskie głosy na duże sceny i pierwsze okładki magazynów.
To zespół, który stał się inspiracją dla młodego estońskiego pokolenia, sięga on w swej twórczości do korzeni, ale w bardzo nowoczesny sposób – mówił Dariusz Kryszpiniuk, koordynator Podlaskiej Oktawy Kultur – Wśród gwiazd mamy także Warszawskie Combo Taneczne, Dagadanę, która łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej czy południowokoreański AK DAN GWANG CHIL, który tradycyjną szamańską muzykę przeplata popem.
Główne koncerty odbędą się na Rynku Kościuszki, w sercu Białegostoku, ale festiwal dotrze również do ośmiu miejscowości w regionie: Siemiatycz, Suwałk, Rajgrodu, Sokółki, Piątnicy, Filipowa, Bielska Podlaskiego i Suchowoli.
Jak na festiwal przystało przygotowaliśmy oprócz koncertów szereg imprez towarzyszących. Już pierwszego dnia zaprosimy wszystkich na POKtańcówkę, do której będzie przygrywało kilka kapel. Będą też warsztaty tańca litewskiego, ukraińskiego, warsztaty śpiewu śląskiego dla dzieci i dorosłych.

Pokaż mniej