DAGADANA * Gorzów Wielkopolski * Miej Czas Na Koncerty

DAGADANA

30 Lip 2022 Gorzów Wielkopolski, POL

Szczegóły

Godz. : 20:30
Miejsce : Amfiteatr MCK- Park Siemiradzkiego
Adres : ul. Drzymały
Kod Pocztowy : 66-400
30 lipca / sobota / 20:30 / Amfiteatr MCK- Park Siemiradzkiego / bilety 30 zł.
Bilety dostępne na abilet.pl: https://tiny.pl/921wb a także w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., ul. Drzymały 26 (z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki).
Zespół od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Spotkanie na warsztatach jazzowych w Krakowie stało się zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów etnicznych, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Twórczość zespołu zajmuje wysoką pozycję w światowych i polskich rankingach world music i volk. DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała w 23 krajach (Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Indie, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania) odwiedzając zarówno kameralne kluby jak i duże międzynarodowe festiwale.
TZiC (Two Stones in the Circle), dwóch Piotrków (z gr. Kamień), chłopaków z brodą, miłośników muzyki, a prywatnie przyjaciół, zafascynowanych chęcią stworzenia własnego świata za pomocą dźwięków. Jest ich dwóch, ale w swoich utworach wykorzystują wiele instrumentów m.in. instrumenty klawiszowe, gitarę elektryczną, bass i perkusyję. W dobie komputerów uznali, że będzie to ich nieodzowny element do tworzenia dodatkowych dźwiekow, przez co ich performance staje się oryginalnym tworem wyobrażalnego przez nich świata.
JAVA – od kiedy sięga pamięcią muzyka nie odstępowała go na krok – była jego pierwszą kochanką. Multiinstrumentalista. Gra na instrumentach klawiszowych, gitarze i instrumentach perkusyjnych. Ma za sobą warsztaty z muzyki klasycznej i nowoczesnej. Prywatnie miłośnik wszelkiego rodzaju kuchni i uprawiania sportów rowerowych.
ŁAWA – ten wyższy, a przy tym oaza spokoju – nic bardziej mylnego. Muzyką potrafi przenosić góry. Gra na instrumentach perkusyjnych, gitarze elektrycznej i basie. Mocno zarażony muzyka klasycznego rocka, ale również eksperymentalną kultura muzyki nowoczesnej. Charakteryzuje go lubiany i grany riff grupy Pink Floyd. W życiu prywatnym towarzyszy mu przede wszystkim sport. Długoletni piłkarz wodny, mający za sobą wystepy w reprezentacji Polski w tej dziedzinie.