DAGADANA gra album Maleńka

DAGADANA

17 Lut 2017 Poznań

Szczegóły

Godz. : 20:00
Miejsce : Klub Dragon
Adres : ul.Zamkowa 3
Kod Pocztowy : 61-768

Po sześciu latach od wydania „Maleńkiej” ukaże się reedycja albumu. Zespół DAGADANA dał się namówić na specjalny koncert z tego tytułu.
W jedynym z ulubionych miejsc, czyli poznańskim Dragonie w malutkiej sali zwanej Małym Domem Kultury odegrają w całości płytę „Maleńka” w kwartecie.
Szykują się niespodzianki dźwiękowe. Nie zabraknie też kawałków z innych płyt zespołu.

Pierwszy album polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA już dawno stał się białym krukiem. Zespół często był pytany o reedycję płyty.

Prosimy zabrać ze sobą grające zabawki, instrumenty dziecięce, cokolwiek, co pozwoli nam stworzyć wielką radosną orkiestrę.

Koncert będzie miał charakter bardzo kameralny. Pula biletów jest bardzo ograniczona. Po koncercie zespół zostaje by wraz z publicznością świętować reedycję płyty przy wspólnych rozmowach i tańcach…

Zestaw znanych i lubianych a także nieodkrytych jeszcze kawałków muzyki świata z przeróżnych zakątków globu, które nie pozwolą wam podpierać ścian tylko skierują ku szaleństwu na parkiecie prezentować będą DJ Balkan i DJ Daga.

To świetna okazja do zakupienia wszystkich wydawnictw Dagadany w tym wspomnianej reedycji płyty.

„Dla DagaDany granice od początku nie miały znaczenia. Te należące do państw i miast zespół starł z mapy na wstępie. Co z tego, że Daga Gregorowicz jest z Poznania, Mikołaj Pospieszalski z Krakowa, a Dana Vynnytska ze Lwowa, skoro w muzyce (i nie tylko w niej!) tak im do siebie blisko? Chwilę później padły mury między gatunkami. Grupa zawiązana na Jazzowych warsztatach fascynowała się elektronicznymi zabawkami w roli instrumentów i pochylała nad szczerością ludowego repertuaru. Debiutancka „Maleńka” kończyła się po wariacku – funkowym jam session z udziałem zaproszonego rapera. Bo kto powiedział, że traktowane serio umiejętności nie mogą iść w parze z poczuciem humoru?
Niezwykła trójka nigdy nie dzieliła fanów. Znalazła ich w poważnych osobach, by wspomnieć komplementy od samego Adama Nowaka czy wyrażone statuetką uznanie ze strony akademii wręczającej Fryderyki.
Ale wśród mnóstwa zagranych koncertów znalazły się też takie, które nie odbyły się na scenach prestiżowych festiwali czy w salach koncertowych dużych miast. I dobrze, DagaDanie nie o splendor przecież chodzi, ale o przyjaźń. We własnym gronie, jak również w relacji zespół – publiczność. Ma się wytworzyć więź, specyficzny klimat, zawirowanie czasoprzestrzenne. Gdy DagaDana wychodzi na scenę, chce pielęgnować dziecko w sobie oraz słuchaczach zamienianych stopniowo w powierników. ”

Tak pisał o zespole Marcin Flint w 2011 roku podsumowując pierwsze lata działalności zespołu.

Skład koncertowy:
Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas
Bartosz Nazaruk – perkusja

Bilety w cenie 50 zł dostępne w Klubie Dragon i na bilety24.pl od 10.01

© Powered by Mikolaj Pospieszalski