DAGADANA gra List do Ciebie – koncert na rzecz Hospicjum Palium

DAGADANA

22 Lut 2019 Poznań Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 19:30
Miejsce : Dragon Social Club
Adres : ul. Zamkowa 3

Wstęp wolny – więcej info👇
DAGADANA z gośćmi – zagra płytę LIST DO CIEBIE
(z wierszmi Janusza Różewicza).

Tym razem zapraszamy w podróż muzycznie magiczną… DAGADANA: muzycznie nowatorska – poetycko: miłosna i powstańcza. Spotkajmy się w kameralnej sali MDK ukrytej na pierwszym piętrze Klubu Dragon. Koncert jest darmowy a jednocześnie charytatywny – każdy będzie mógł wesprzeć Hospicjum PaliumMotyle dla hospicjum.
Gorąco zapraszamy!
Dorota i Damian Rogala

🎫Wstęp wolny 🎫
👉miejsca stojące (100 wejściówek do odebrania w Barze Klubu Dragon)
👉miejsca siedzące (dla koneserów i praktykujących większą szczodrość mamy kilkanaście miejsc siedzących przed sceną (chętni proszeni o kontakt z Damian Rogala)

Dobrze nam znany Polsko-Ukraiński zespół world music zaprosił niezwykłych gości: grającego na harmonijce poznaniaka Kacpra Smolińskigo oraz amerykańskiego bębniarza Franka Parkera. A wszystko to w kameralnej sali (tylko 100 wejściówek) ukrytej na pierwszym piętrze Klubu Dragon.
Koncert jest darmowy a jednocześnie charytatywny. To Wy decydujecie, czy i jak chcecie wesprzeć Hospicjum Palium. Z Nowym Rokiem zapraszamy do przeistoczenia się w Motyle i pomocy w ramach akcji: Motyle dla hospicjum. Zarówno przed i po koncercie będzie można będzie przekazać pieniądze dla podopiecznych.

„List do Ciebie” to studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). „Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci” – podkreślają muzycy. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza w sposób absolutnie wyjątkowy przenikają się z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Album został doceniony nominacją do Nagrody Fryderyk.
Specjalnie na koncert w Dragonie DAGADANA zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim) oraz grającego na harmonijce ustnej Kacpra Smolińskiego (laureat Era Jazzu Prize 2018).

Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wydania albumu. Oprócz płyty CD opakowanie zawiera bowiem wybór wierszy Janusza Różewicza (w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu), komentarze wielu znamienitych dziennikarzy, muzyków i twórców kultury, a także list od DAGADANA. Całość ilustrują specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże. Muzycy sięgnęli do rodzinnych archiwów i udostępnili znalezione w nich zdjęcia. Na klimatycznych fotografiach odnaleźć można niejedną znajomą twarz. Album będzie dostępny po koncercie.

🔊 Wiersze Janusza Różewicza czekały siedemdziesiąt lat na muzykę zespołu DAGADANA, by zalśnić nowym blaskiem. I tym sposobem przypomnieć o ich niesłusznie zapomnianym Autorze.
[Michał Rusinek literaturoznawca, tłumacz, pisarz]

🔊 Historia Janusza Różewicza ma podwójne dno. Kiedyś on, jako starszy brat Tadeusza, odkrył go dla polskiej poezji, samemu pozostając w cieniu historii. Dziś to my możemy odkrywać najstarszego z braci Różewiczów – właśnie dzięki takim płytom jak „List do Ciebie”. To najlepsze, co mogło się przytrafić zapomnianemu poecie.
[Michał Wiraszko- muzyk, autor tekstów]

🔊Przejmujące piękno. Hołd złożony temu najmniej znanemu z wielkich Różewiczów. Spotkanie wielu światów. Wzruszające.
[Michał Nogaś- dziennikarz, Gazeta Wyborcza ]

🎫Wstęp wolny 🎫
👉miejsca stojące (100 wejściówek do odebrania w Barze Klubu Dragon)
👉miejsca siedzące (dla koneserów i praktykujących większą szczodrość mamy kilkanaście miejsc siedzących przed sceną (chętni proszeni o kontakt z Damian Rogala)
Koncert jest darmowy a jednocześnie charytatywny. To Wy decydujecie, czy i jak chcecie wesprzeć Hospicjum Palium. Z Nowym Rokiem zapraszamy do przeistoczenia się w Motyle i pomocy w ramach akcji: “Motyle dla hospicjum”. Zarówno przed i po koncercie będzie można będzie przekazać pieniądze dla podopiecznych.