DAGADANA * Jelenia Góra * Noc Świętojańska

DAGADANA

22 Cze 2024 Jelenia Góra, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 21:00
Miejsce : TCTA
Adres : ul. Bronka Czecha 14
Kod Pocztowy : 58-570
22 czerwca od godz. 12.00 do 24.00 zapraszamy gorąco na święto radości, miłości, urodzaju, żywiołów i witalności, czyli Noc Świętojańską pod Chojnikiem!!!
Czekają na Was tańce, śpiewy, radosne biesiadowanie, świętojańskie atrakcje i niesamowite koncerty!
—–ATRAKCJE—–
od 12:00 – jarmarkowe stoiska z rękodziełem i pysznościami, strefa dmuchańców, gastronomia
13.00-19.00 – polsko-czeskie WARSZTATY świętojańskie dla małych i dużych oraz POKAZY rzemiosła
od 19:00 – świętojańskie OGNISKO pod gwiazdami (można przynieść ze sobą coś dobrego do upieczenia), szukanie kwiatu paproci
—–KONCERTY—–
15.30 – powarsztatowy pokaz polskich i czeskich zespołów ludowych pod batutą Moniki Frąckiewicz-Motyki (Sybiracy i Kresowianie oraz Fidle)
17.00 – FolkLove
Podróż przez czas i przestrzeń łączącą światy fantastyczne z tradycją. Mieszanka ludowej muzyki słowiańskiej, fińskiej oraz bałkańskiej, okraszona świeżym spojrzeniem.
18.00 – Půltmy/etno-folk CZ
Zespół Půltmy z Jilemnic powstał we wrześniu 2023 roku jako projekt poświęcony repertuarowi niesamowitej kompozytorki, autorki tekstów i wokalistki Zuzany Navarovej. Była jedną z najważniejszych osób czeskiej sceny folkowej inspirowanej muzyką latynoamerykańską.
19.30 – DZIKIE JABŁKA
Repertuar zespołu Dzikie Jabłka to niezbadane obszary muzyki etnicznej. To wspólnie brzmiące dwa żywioły: słowiańska melodyjna nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To nie inspiracja Afryką czy polskim folklorem, lecz ich żywe zespolenie. Ta muzyka jest jak drzewo, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki. Jak jabłoń, która daje owoce piękne i soczyste, a smak ich jest bardzo swojski i egzotyczny zarazem.
21.30 – DAGADANA
Już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W swojej twórczości sięga po mądrości przodków zamknięte w opowieściach słyszanych w pieśniach obrzędowych.
22.30 – Atma Mai – TANIEC 5 RYTMÓW
Rusz ciało, uspokój umysł! „5Rytmów jest, jak mapa drogi powrotnej do prawdziwego JA. Wrażliwego, dzikiego, pełnego pasji, INTUICYJNEGO JA” /G.Roth/
————–
Noc Świętojańska realizowana jest w ramach projektu „Wy i my, my i wy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Czechy-Polska 2021-2027.
Działanie dofinansowane jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.