DAGADANA * Kiekrz * Kierski Festiwal 2021

DAGADANA

12 Wrz 2021 Kiekrz, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 18:00
Miejsce : Stajnia Kaliński - LKJ Kiekrz
Adres : ul. Chojnicka 74
Kod Pocztowy : 60-480 Poznań
Kolejna edycja Kierskiego Festiwalu przed nami. Tym razem chcemy spotkać się w niedzielę 12 września.
Tegoroczna edycja podobnie jak zeszłoroczna najprawdopodobniej zostanie zorganizowana w trakcie jednego dnia, którym będzie niedziela – 12 września. Wydarzenie zaczniemy od tradycyjnych zawodów w widowiskowej woltyżerce sportowej, natomiast zakończymy koncertem zespołu VOO VOO. W trakcie całego wydarzenia na jej uczestników czekać będą punkty gastronomiczne, stoiska naszych partnerów oraz wystawy na świeżym powietrzu.
Zawody w woltyżerce sportowej rozpoczną się w godzinach porannych. Jak co roku na zawodach będziemy gościć zawodników z różnych regionów polski, w różnym wieku. Całość wspierać będą profesjonalni sędziowie oraz obsługa. Po zawodach każdy z uczestników będzie miał możliwość nabrania sił przed częścią koncertową w strefie gastronomicznej.
Na około godziny przed pierwszym koncertem otworzymy bramy do naszej strefy koncertowej. Pierwszym zespołem, który zobaczymy na scenie od godziny 18:00 będzie DAGADANA. Polsko-ukraiński zespół, który już od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tegoroczną gwiazdą festiwalu jest zespół VOO VOO, który zobaczymy na scenie od godzinie 20:00. VOO VOO zagra utwory z płyty „ANAWA 2020”, która powstała z okazji 50. rocznicy ukazania się płyty „Marek Grechuta. „Anawa”. Na koncercie w ramach Kierskiego Festiwalu usłyszymy wyjątkowych gości VOO VOO, których niedługo zaprezentujemy.
Jak co roku między koncertami odbędzie się licytacja gadżetów na walkę z chorobą Jasia Wajdy. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego szczytnego celu.
Podobnie jak w poprzednim roku ze względu na epidemię koronawirusa ograniczona zostanie miejsc. Wprowadzone zostaną zasady dostosowane do panujących obostrzeń. Uczestnicy festiwalu będą zobowiązani do zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk, zakrywania nosa i ust w miejscu dużego grupowania się osób, prosimy o zabranie ze sobą maseczek.
Zapraszamy serdecznie 12.09 do Stajni Kaliński w Kiekrzu