DAGADANA * Radio Kraków * „Dzieciom Ukrainy”

DAGADANA

16 Mar 2022 Kraków, POL

Szczegóły

Godz. : 19:00
Miejsce : Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków
Adres : Aleja Juliusza Słowackiego 22
Kod Pocztowy : 30-007

Daga jest Polką, Dana – Ukrainką mieszkającą w Polsce, poznały się podczas warsztatów jazzowych… w Krakowie. Razem z Mikołajem Pospieszalskim i Bartoszem Mikołajem Nazarukiem tworzą zespół DAGADANA, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. DAGADANA przekracza granice pomiędzy narodami udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Za debiutancką płytę DAGADANA zdobyła Fryderyka, zagrała ok. 1000 koncertów w 25 krajach. Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy DAGDANA wystąpiła w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival.Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak
i ukraińskiej. Swoją sceniczną energią i charyzmą, wyjątkową muzyką i jej ważnym przesłaniem muzycy DAGADANY podzielą się ze słuchaczami Radia Kraków podczas niezwykłego koncertu, który od będzie się 16 marca o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

Wystąpią:
Daga Gregorowicz- vocal, electronics,
Dana Vynnytska- vocal, piano, keyboards
Mikołaj Pospieszalski- double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
Bartosz Mikołaj Nazaruk- drums, percussion, vocal

Transmisja koncertu na antenie Radia Kraków, transmisja wideo na www.radiokrakow.pl.

Cała kwota ze sprzedaży biletów-cegiełek oraz ze zbiórki prowadzonej do puszek podczas koncertu, zostanie przeznaczona na pomoc najmłodszym ofiarom wojennego exodusu – ukraińskim dzieciom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Krakowie i Małopolsce.

Niezwykła solidarność, której doświadczają mieszkańcy Ukrainy i wyjątkowa wspólnota, która w tej dramatycznej sytuacji stała się doświadczeniem nas wszystkich. Pomoc i wsparcie potrzebne są ogarniętej wojną Ukrainie, ale coraz bardziej również uchodźcom, którzy przyjeżdżają do nas z nadzieją, znajdą bezpieczną przystań. Poczucia bezpieczeństwa i normalności najbardziej potrzebują ukraińskie dzieci, które muszą mierzyć się z traumą wojny, utraty domu, rozłąki z najbliższymi… Już teraz możemy im pomóc, aby jak najszybciej mogły zacząć żyć normalnie.

CEL CHARYTATYWNY:
Zbieramy na:
– wyposażenie dzieci z Ukrainy w wyprawki szkolne i przedszkolne,
– tworzenie miejsc spotkań i integracji dla przybyłych do Małopolski rodzin (matek z dziećmi),- organizację kursów nauki języka polskiego.

Koncert organizowany jest przez Radio Kraków we współpracy z Fundacją The Polish Modern Music Institute z siedzibą w Krakowie, która zbiera środki na długofalową pomoc przeznaczoną na integrację uchodźców z Ukrainy w nowym środowisku.

BILETY – CEGIEŁKI:

Opcja 1.:
Bilety – cegiełki (w cenie 50 zł lub więcej) na koncert zespołu DAGADANA kupić można za pośrednictwem serwisu sprzedaży biletów na EVENEA: TUTAJ

Opcja 2.:
Bilety można też zarezerwować za pośrednictwem Radia Kraków (potwierdzenie przelewu, koniecznie z tytułem KONCERT DAGADANA prosimy przesyłać na adres: dlaukrainy@radiokrakow.pl – na tej podstawie wydajemy bilety, które do odbioru będą recepcji Radia Kraków). Ilość miejsc ograniczona.

Zbiórkę, która potrwa do 16 marca, można wspierać cały czas, dowolną kwotą – darczyńców prosimy o wpłaty na konto Fundacji The Polish Modern Music Institute.
Nr konta: PL 86 1020 2892 0000 5702 0725 3000.
Tytuł płatności: DZIECIOM UKRAINY.
SWIFT w przypadku transakcji z zagranicy – Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW, z dopiskiem: Dzieciom Ukrainy

Fundacja The Polish Modern Music Institute
Telefon: +48 576 008 818
E-mail: BIURO@PMMI.ORG.PL
Koordynator: +48 882 486 848

Każda złotówka ma znaczenie!