DAGADANA * Malbork * Kulturalna Majówka

DAGADANA

04 Maj 2024 Malbork, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 19:30
Miejsce : Bulwar miejski Malbork
Adres : Stare Miasto 40
Kod Pocztowy : 82-200
Burmistrz miasta Malborka Marek Charzewski, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Fundacja Nadzieja II zapraszają na Kulturalną Majówkę.

15:00 do 18:00 Warsztaty, pokazy kulinarne, dmuchańce, animacje dla dzieci
18:00 Koncert zespoły Domansky
19:30 Koncert zespołu Dagadana
Wstęp Wolny
DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 30 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.
Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.
Kraje, w których koncertowali:
Algieria, Argentyna, Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Kanada, Republika Czeska, Indie, Indonezja, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tajwan, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Skład zespołu:
Daga Gregorowicz- wokal, elektronika, perkusjonalia
Dana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
Mikołaj Pospieszalski- kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal
Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja, perkusjonalia, wokal
DOMANSKY – to nieco łagodniejszy projekt muzyczny Sylwestra Domańskiego, dotychczas związanego z warszawskim zespołem Fabryka. W składzie nowego zespołu znaleźli się głównie muzycy kojarzeni z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół zawiązał się w 2022 roku po nagraniu solowego albumu „Amore” przez Sylwestra. „Domansky” wykonuje utwory z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki elektronicznej. W repertuarze zespołu znajduje się między innymi kilka utworów do poezji gdyńskiego poety – Krzysztofa Cezarego Buszmana , a także kilka własnych wersji znanych polskich utworów. W ramach „Radiowej Trasy Koncertowej” grupa wystąpi w Tczewie (30 IV), Kołobrzegu (2 V) i Malborku (04 V)
Grupę tworzą:
Sylwester SLY Domański – wokal,
Sebastian Chilewski – perkusja,
Błażej Kucman – gitara basowa,
Olaf Szczełuszczenko – gitara
Łukasz Jakubowicz – instrumenty klawiszowe
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.