DAGADANA * Nowy Sącz * V DNI UKRAIŃSKIE W NOWYM SĄCZU

DAGADANA

06 Maj 2022 Nowy Sącz, POL

Szczegóły

Godz. : 19:00
Miejsce : Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ”
Adres : Długosza 3
Kod Pocztowy : 33-300
Pierwszego dnia V DNI UKRAIŃSKICH W NOWYM SĄCZU zapraszamy na koncert polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA.
DAGADANA od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.
Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach.
Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata.
BILETY
Cena biletu to symboliczna złotówka, dlatego już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce na pomoc uchodźcom wojennym, którą podczas wydarzeń prowadzić będzie Fundacja Rozwoju Sądecczyzny.

Bilety do nabycia od 11 kwietnia 2022 on-line: https://bit.ly/3JtrWGn oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) – czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00.

Pokaż mniej