DAGADANA * Rawicz * Jarmark Historyczny „U rawickich dudziarzy”

DAGADANA

10 Wrz 2021 Rawicz, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 20:00
Miejsce : Rynek Rawicz
Kod Pocztowy : 63-900

Już dziś zapraszamy mieszkańców oraz turystów do udziału w tegorocznym Jarmarku Historycznym „U rawickich dudziarzy”. Jarmark odbędzie się w dniach 10-12 września i ponownie będzie połączony z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tym razem motywem przewodnim będą regionalne tradycje muzyczne i kulinarne. Na rawickim rynku odbędzie się kiermasz rękodzieła, wyrobów folkowych oraz regionalnej żywności. Miłośnicy lokalnej kuchni zaprezentują swoje umiejętności, a także sięgną do starych receptur podczas II edycji konkursu „Smak tradycji”. Powrócimy także do zwyczajów muzykowania kapel ludowych. Spotkania z wykonawcami czerpiącymi inspiracje z folkloru zaplanowano w formie koncertów, „Rawickiego Maratonu Dudziarskiego”, prezentacji na „Rynku instrumentów”. Po raz pierwszy w Rawiczu odbędzie się Turniej Tańców Regionalnych. Zostanie otwarta wystawa dokumentująca historię i dorobek artystyczny Kapeli Rawickich Dudziarzy.

Na jarmarkowej scenie wystąpią: Ania Rusowicz, Dagadana, Kapela ze Wsi Warszawa, zespół folklorystyczny „Wielkopolanie” oraz dudziarze i kapele z kilku regionów kraju. Wydarzeniem towarzyszącym będzie kolejna Rawicka Giełda Staroci (11 września, ul. Wojska Polskiego).