DAGADANA + SHOCKOLAD in Lviv

DAGADANA + SHOCKOLAD

05 Maj 2018 Lviv, UA

Szczegóły

Godz. : 21:00
Miejsce : Rynok Lvova (Dziedziniec/ Courtyard)
Adres : pin Ринок площа, 1, Львів

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Amerykański Angielski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

SHOCKOLAD + DAGADANA» ( Ukraina- Polska)
Spotkanie 2 zespołów z kręgu world music i jazzu, nagradzanych na całym świecie. Utwory obydwu składów zabrzmią w specjalnie przygotowanym na ten koncert aranżacjach. Muzycy z Polski i Ukrainy, śpiewające etnicznymi i jazzowymi głosami wokalistki, multiinstrumentaliści w tym dwaj perkusiści grający na dwie perkusje, wysmakowana elektronika i ogromna radość wspólnego spotkania. Warto przypomnieć, że Dana Vynnytska śpiewająca i grająca obecnie w zespole DAGADANA była pierwszą wokalistką zespołu SHOCKOLAD. Muzycy od dawna chcieli spotkać się na jednej scenie.

Shockolad to inicjatywa bazująca na muzycznym tandemie znanych ukraińskich muzyków: Ihora Hnydyna i Anastasiji Lytwyniuk. Dyskografia zespołu liczy 5 płyt, na których prezentują oni etno-jazzowe utwory; są najpopularniejszą grupą na Ukrainie w tym gatunku; grali na wielu scenach muzycznych w kraju i za granicą; ich muzyka powstaje z połączenia różnych stylów, improwizacji, oryginalnych pomysłów i motywów; wszystkie ich płyty są wyjątkowe, dzięki ciągłym eksperymentom nad dźwiękami i stylami muzycznymi; łączą to, co wydaje się niemożliwe do połączenia i robią to tak naturalnie, że każdy ich koncert pozostaje długo w pamięci. Nieustannie poszukują nowych brzmień i rozwijają się w wielu kierunkach, dlatego też szykują połączeniei sił z polskimi muzykami i projekt czerpiący inspiracje z polskiej i ukraińskiej kultury.

DAGADANA już od dziesięciu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Wszystko zaczęło się w od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna miłość do muzyki stała się iskrą. Na tych warsztatach był również obecny zespół ShockolaD.

Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Pozostają jednocześnie ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno jej polskiej jak i ukraińskiej części.

Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hasibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie.

“Meridian 68” został nominowany do nagrody “FRYDERYK” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI a także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.

————————————

Разом ShockolaD + DAGADANA створять неповторну атмосферу та стануть найкращим закінченням першого дня цьогорічних Флюгерів.

Вартість квитків:

на вечір 5 травня – 150 грн.
на «Прокидання» 6 травня – 100 грн.
абонемент (вечір 5 травня та «Прокидання» 6 травня ) – 200 грн.

Також 6 травня, в неділю ввечері, на основній сцені святкування Дня Міста (пл. Ринок) «Флюгери Львова» представлять проект «Arboretum» (Польща) з прем’єрою програми «Мазури та Поділля».

Внутрішній дворик Ратуші (пл. Ринок, 1)

 


Цей проект створюється спеціально для XVI Флюгерів Львова як спільне музикування двох гуртів які десять років тому роз’їхались різними Світами, але одним шляхом world music. На цьогорічному фестивалі вони зберуться знову разом на одній сцені об’єднавши різні досвіди співпраці з іншими культурами: від Ісландії до Каліфорнії, від Нової Зеландії до Монголії.

ShockolaD – проект, заснований на творчому тандемі відомих українських джазових музикантів – Ігоря Гнидина та Анастасії Литвинюк. Музика проекту зароджується завдяки змішуванню різних стилів, імпровізації, неповторності ідей та мотивів, що базуються на українській свідомості музикантів. У звучанні цього колективу поєднують речі, які здаються непоєднуваними і робиться це настільки природно, що кожен їх концерт пронизаний глибокими емоціями та обміном енергією між гуртом та аудиторією.

www.shockolad.com

DAGADANA – це суміш джазової, електронної, польської та української народної музики. Звучання цього колективу це народні мелодії у власному аранжуванні які поєднуються з сучасною поезією та лірикою.
DAGADANA виступає як посол Східної Європи, який представляє співпрацю Польщі та України.

www.dagadana.pl

ShockolaD + DAGADANA Учасники:
Анастасія Литвинюк – клавішні
Ігор Гнидин – барабани
Daga Gregorowicz – вокал, електроніка
Дана Винницька – вокал, клавішні
Mikołaj Pospieszalski – контрабас, бас-гітара, скрипка, вокал