DAGADANA * Suchy Las * Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna

DAGADANA

13 Mar 2022 Suchy Las, POL

Szczegóły

Godz. : 19:00
Miejsce : Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
Adres : Szkolna 16
Kod Pocztowy : 62-002

CKiBP chce włączyć się w pomoc dla Ukrainy, dlatego zorganizowaliśmy koncert polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA, na który zapraszamy 13 marca o godz. 19:00 do sali widowiskowej. Zamiast biletu zapraszamy po wejściówkę oraz prosimy o dowolną wpłatę na pomoc Ukrainie ->

https://pomagamy.pah.org.pl/participant/ckibp-dla-ukrainy

Wejściówki dostępne:
– w sekretariacie CKiBP
– w bibliotece w Suchym Lesie
– w Starym Barze (od poniedziałku 7.03)
– w bibliotece w Chludowie (od poniedziałku 7.03)
– w bibliotece w Złotnikach (od wtorku 8.03)

Jeżeli nie możesz przyjść na koncert, a chcesz pomóc naszym sąsiadom, również możesz wpłacić pieniądze na naszą zbiórkę.

Dziękujemy!

DAGADANA od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).

Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata.

DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała ok. 1000 koncertów w 25 krajach (Argentyna, Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Kanada, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania)

Grała już zarówno w klubach, ale i na pustyni, w kopalni węgla, na tratwie, czy w domu swoich fanów. Muzycy uwielbiają grać kameralne koncerty, ale nie stronią od dużych festiwali, takich jak legendarny Glastonbury (UK), Open’er, Przystanek Woodstock, Sound of the Xity (Chiny), Festiwal ludów pustyni (Maroko), United Islands Festival (Czechy) czy Virada Cultural (Brazylia).