DAGADANA * Szczecin * Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

DAGADANA

02 Cze 2023 Szczecin, PL

Szczegóły


Miejsce : Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Adres : Małopolska 48
Kod Pocztowy : 70-515
ARTYŚCI
🔘 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
🔘 Daga Gregorowicz – wokal, elektronika, perkusjonalia
🔘 Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
🔘 Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal
🔘 Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja, perkusjonalia, wokal
🔘 Maciej Kotarba – dyrygent
BILETY (25-55 PLN)
https://bit.ly/DagadanaFS23
DAGADANA już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.
DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 26 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.
Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.
Po raz pierwszy, w ramach III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, zespół wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Motyw przewodni festiwalu, a także nowe aranżacje nawiązywać będą do muzyki naszych wschodnich sąsiadów. Muzyka i pomysł koncertu nawiązuje do relacji i bliskości między Polską a Ukrainą, wieloletniej przyjaźni sąsiedzkiej oraz wspólnych wątków kulturowych.
Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.