DAGADANA w Hydrozagadce

DAGADANA

12 Mar 2017 Warszawa

Szczegóły

Godz. : 19:00
Miejsce : Klub Hydrozagadka
Adres : 11 Listopada 22
Kod Pocztowy : 03-436

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hassibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie. „Do Chin po raz pierwszy dotarliśmy przy okazji przygotowań do Euro 2012.
Debiutancka płyta „Maleńka” zyskała uznanie mediów oraz opiniotwórczych postaci świata kultury, a Program III Polskiego Radia udzielił jej swojego patronatu. Zespół został też nominowany do Fryderyków 2011 w dwóch kategoriach: Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz Fonograficzny Debiut Roku (w pierwszej kategorii udało się zdobyć statuetkę). Ich drugi album – „Dlaczego nie” był nominowany do Fryderyków 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. Trzecia płyta – „List do Ciebie” (z poezją Janusza Różewicza) – spotkała się z uznaniem środowiska muzycznego i literackiego.
„Meridian 68”, była najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie. Do tego dodajmy szaleńczą trasę koncertową po świecie, sukcesy w Chinach.
Zespół ceni sobie bliski kontakt z publicznością. Pokazali to nie raz grając w Warszawie. Tym razem przybywają z najnowszą płytą.
Przyjdźcie koniecznie!

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas
Bartosz Nazaruk – perkusja
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

DAGADANA / klub Hydrozagadka / Warszawa / 11 listopada 22
12.03.2016 / godz. 19.00
wstęp w przedsprzedaży: 30 zł (wkrótce linki do serwisów biletowych)
w dniu koncertu: 40 zł