DAGADANA w Poznaniu

DAGADANA

18 Lis 2018 Poznań

Szczegóły

Godz. : 18:00
Miejsce : Centrum Kultury ZAMEK
Adres : ul. Św. Marcin 80/82

Koncert świętujący dziesięciolecie istnienia polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu już 18 listopada! Z tej okazji zespół zaprosił do współpracy Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. Nieprzeciętny koncert połączy w nieoczywisty sposób dwie prężnie rozwijające się w Poznaniu sceny muzyczne, gromadząc na scenie 15 muzyków.
Dagadana od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. To właśnie do tych jazzowych korzeni odwoływać się będzie urodzinowy koncert, w którym usłyszymy różne utwory z 4 studyjnych krążków a także zapowiedź nowego albumu. Wszystko to w aranżacjach Piotra Scholza i Dany Vynnytskiej.

Poznan Poznan Jazz Philharmonic Orchestra, która będzie towarzyszyć DAGADANIE podczas tego wyjątkowego wydarzenia, to zespół zrzeszający najlepszych poznańskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Ta istniejąca orkiestra zaledwie od dwóch lat już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami. Koncerty działającej przy fundacji WeezArt, Poznan Jazz Philharmonic Orchestra są wydarzeniami nietuzinkowymi. Podczas swojej niedługiej działalności orkiestra wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Piotr Scholz : Suite The Road”, którą nagrodzono wspaniałymi recenzjami, pojawiając się również na dwóch najważniejszych poznańskich jazzowych festiwalach – Era Jazzu 2017 oraz Made in Chicago 2017. Przy okazji owych występów zespół miał okazję współpracy ze światowej sławy muzykami. Jean – Luc Ponty, Caroline Davis, William Lecomte czy Junius Paul – to tylko niektóre nazwiska znamienitych artystów, z którymi PJP Orchestra wystąpiła na jednej scenie.

Oba zespoły są ściśle związane z Poznaniem i reprezentują światowy poziom muzyczny. Ich wspólny występ to gwarancja wirtuozerii i muzycznego fermentu. Wydarzenie z pewnością będzie unikatowe w skali ogólnopolskiej.

Organizatorzy:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Miasto Poznań
Narodowe Centrum Kultury
Fundacja Render

Wydarzenie wspierają:
TSL Brokers
Poltrakt
Klub Dragon
NRA Service
MJP Drukarnia Offsetowa
————

#poznanwspiera #fundacjarender #dagadana#poznanjazzphilharmonicorchestra #weezart

Projekt KONCERT BEZ GRANIC: DAGADANA i PJPO gra dla Wielkopolan dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska

Bezpłatne bilety dostępne od 1.10.2018 w kasie CK Zamek (kasa czynna codziennie w g. 10-21 tel. +48 61 64 65 260)
i Klubie Dragon.
Ilość ograniczona.

‼️UWAGA‼️
Z racji, że niektórzy wolą siedzieć a inni tańcować, na sali będzie dostępnych trochę krzeseł i sporo parkietu.

Koncert: 18.11.2018 niedziela g. 18.00 (z przerwą)