DAGADANA * Warszawa * Festiwal Muzyka Świata Warszawa 2022

Sona Jobarteh / Dagadana

12 Cze 2022 Warszawa, POL

Szczegóły

Godz. : 19:00
Miejsce : Klub Stodoła
Adres : Batorego 10
Kod Pocztowy : 02-591
Strona Kontaktowa : https://muzykaswiata.com/
Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Muzyka Świata – Warszawa 2022, który odbędzie się w dniach od 9 do 12 czerwca 2022 roku. Festiwal jest zarówno nawiązaniem, jak i kontynuacją wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się w 2001 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W ubiegłym roku, równo 20 lat od pierwszej odsłony, zaprezentowaliśmy drugą edycję Festiwalu. Wśród zaproszonych artystów znalazły się wówczas największe gwiazdy muzyki: Dave Douglas, Huun-Huur-Tu, Asma Hamzaoui & Bnat Timbouk, MILO Ensemble & Dave Douglas.
Trzecia, nadchodząca edycja Festiwalu Muzyka Świata Warszawa to cztery dni wielokulturowej i pełnej emocji muzyki, którą zapewnią koncerty najwybitniejszych artystów sceny Muzyki Świata.
Czeka nas wyjątkowa muzyczna podróż przez nieoczywiste brzmienia, ludzkie emocje, wielobarwne dźwięki i umiejętne łączenie tradycji ze współczesnością. W tym roku skupiamy się na prezentacji Artystów i Artystek, którzy reprezentują świat dźwięków i kultury tunezyjskiej (DHAFER YOUSSEF), greckiej (MIKIS THEODORAKIS ORCHESTRA), gambijskiej (SONA JOBARTEH), bałkańskiej (Aksak Balkan Trio), izraelskiej (YAMMA ENSEMBLE) i wielokulturowej, polskiej gospodarza Festiwalu (MILO Ensemble feat. ALINA BZHEZHINSKA czy Karolina Cicha). Ważnym tegorocznym akcentem, który ma okazać wsparcie i jedność świata muzyki, jest udział artystek i artystów z Ukrainy, których reprezentuje nie tylko Alina Bzhezhinska, ale także zespół Dagadana.
Wydarzenie zrealizowane przez Narodowe Centrum Kultury przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Patronat Honorowy Festiwalu: Wiceminister MKiDN, Sekretarz Stanu Jarosław Sellin.
Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Milo Kurtis.