DAGADANA * Warszawa * Święto Ulicy Stalowej

DAGADANA

16 Cze 2024 Warszawa, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 19:30
Miejsce : ulica Stalowa
Adres : ulica Stalowa 50
Kod Pocztowy : 03-429
Chciałabyś/chciałbyś nauczyć się rękodzieła pochodzącego z Ukrainy i zapoznać się z literaturą tego kraju, skosztować duńskich przysmaków, namalować swoją ceramiczną płytkę azulejo, zatańczyć taniec brzucha czy współtworzyć pomnik „Prażaka Europejczyka”? Zapisz sobie w kalendarzu datę 14-16 czerwca! 😉
Trzy dni wypełnione koncertami, warsztatami, spacerami, wystawami – na jednej z ulubionych praskich ulic. Przed nami trzecia edycja „Święta Ulicy Stalowej”!
🎉 🎉 🎉 🎉 🎉 🎉 🎉
W poprzednich latach impreza przyciągnęła ponad 5 tysięcy uczestników i cieszyła się zainteresowaniem zarówno mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy, jak i odwiedzających z innych części stolicy.
Kolejna odsłona festiwalu potrwa od 14 do 16 czerwca i będzie połączona z obchodami 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlatego w tym roku nasz temat przewodni to „Lokalność w Europie – wczoraj, dziś i jutro”.
📅 Data: 14-16 czerwca
📍 Lokalizacja: ul. Stalowa, Warszawa
Na scenie pojawią się zespoły i artyści z różnych krajów Europy, wg klucza: 14 czerwca – kraje założycielskie Unii Europejskiej, 15 czerwca – kraje, które dołączyły później (w tym Polska w 2004 r.), 16 czerwca – kraje kandydujące do członkostwa w UE. 🇪🇺
🎵 14 czerwca – „w c z o r a j”: pyszna kolacja śródziemnomorska, koncert polsko-francuskiego zespołu BeMy oraz silent disco z niemieckim techno i italo disco.
🚲 15 czerwca – „d z i ś”: przejazd rowerowy, parada sąsiedzka i koncerty warszawskiej Kapeli Sztajer, polsko-słowackiego Trio Julii Masnicovej oraz Los Payos z repertuarem hiszpańskim.
🎉 16 czerwca – „j u t r o”: śniadanie sąsiedzkie, operowy koncert balkonowy, pochód piesków i koncerty: polsko-białoruska Hajda Banda, zespół Dagadana łączący elementy kultury ukraińskiej i polskiej oraz grająca bałkańskie rytmy grupa Bum Bum Orkestar.
🎪 Ale to jeszcze nie wszystko! Wzdłuż ulicy rozstawimy 14 namiotów, w których będą się odbywać warsztaty prowadzone przez lokalne instytucje, a także przez tutejszych mieszkańców-twórców, gdyż po raz kolejny finansujemy działania w ramach Minigrantów. Dodatkowo zaprosimy na spacery tematyczne, spektakle dla dzieci oraz wystawę „Stara-Nowa Praga” w technologii 3D.
Trzecia edycja „Święta Ulicy Stalowej” to wyjątkowy festiwal sąsiedzki, podczas którego będziemy celebrować naszą przynależność do zjednoczonej Europy. 🇪🇺 Dołącz do nas!
Patroni medialni: Waw4free, Radio Kolor, TVP3 Warszawa, Gazeta Mieszkaniec