DAGADANA we Wrocławiu

DAGADANA

03 Maj 2019 Wrocław, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 20:00
Miejsce : Plac Gołębi
Adres : Plac Gołębi

💥 Muzycznie na Rynku!
☀️ Nie wiecie, jak spędzić majówkę? Świętuj Trzeci Maja razem z nami! Już od godziny 14.00 zapraszamy na koncerty pełne energetycznego brzmienia i świetnych aranżacji. Kubańskie rytmy, andaluzyjska muzyka, popularne tematy jazzowe, polsko-ukraińska muzyka – wszystko to na Placu Gołębim już Trzeciego Maja!
☀️ Nie nudź się w mieście, przyjdź posłuchać świetnej muzyki!
Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Gdzie: Rynek – Plac Gołębi
Kto:
14.00 – The Cuban Latin Jazz
16.00 – Los Duendes
18.00 – Tomasz Krajewski
20.00 – Dagadana

***

💥 3 maja 2019 | g. 20.00
DAGADANA
Zespół od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury.
DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała w 23 krajach (Argentyna, Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania). Grała już zarówno w klubach, ale i na pustyni, w kopalni węgla, na tratwie, czy w domu swoich fanów. Muzycy uwielbiają grać kameralne koncerty, ale nie stronią od dużych festiwali, takich jak Heineken Open’er, Przystanek Woodstock, Sound of the Xity (Chiny), Festiwal ludów pustyni (Maroko), United Islands Festival (Czechy) czy Virada Cultural (Brazylia). Jeszcze nigdy nie było takiego podejścia do polskiej i ukraińskiej muzyki tradycyjnej.
ARTYŚCI
✪ Daga Gregorowicz – śpiew, elektronika
✪ Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
✪ Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, bas, skrzypce
✪ Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bj86eOJVmhA
https://www.youtube.com/watch?v=aqhxFhArvek