DAGADANA z Hasibagenem w Warszawie

DAGADANA + Hasibagen

23 Lip 2017 Warszawa

Szczegóły

Godz. : 19:30
Miejsce : Grizzly Gin Bar
Adres : ul. Wilcza 46
Kod Pocztowy : 00-679

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hasibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie.
Po raz pierwszy w Grizzly Gin Bar DAGADANA wystąpi wraz z Hasibagenem. To będzie piękne muzyczne spotkanie między Zachodem a Dalekim Wschodem w stolicy Polski.

“Meridian 68” jest nominowany do nagrody “FRYDERYK” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI. “Meridian 68” był także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.

Zespół zagra w składzie:
Daga Gregorowicz- wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, wokal
Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja
Hasibagen- śpiew gardłowy, morin khoor

Dzieci do lat 10 – wstęp wolny
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) 40 zł (w dniu koncertu)
dostępne na:
goout, going, eventim, ebilet, biletomat