L.U.C & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA feat. DAGADANA * TORUŃ

L.U.C & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA feat. DAGADANA

20 Maj 2024 Toruń, POL

Szczegóły

Godz. : 20:30
Miejsce : Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
Adres : Al. Solidarnosci 3
Kod Pocztowy : 87-100

Prawie 2 miliony widzów w kinach. Polski kandydat do Oscara. Książka nagrodzona Noblem. Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa. Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz Rebel Babel Film Orchestra zapraszają na koncert prezentujący muzykę z filmu „Chłopi”.

Łukasz „L.U.C.” Rostkowski, twórca ścieżki dźwiękowej, łączy tradycję z nowoczesnością, komponując piękną muzykę filmową z autentycznymi instrumentami ludowymi. W jego kompozycjach współczesne odczytanie form i aranżacji spotyka się z autentycznym brzmieniem ludowych instrumentów i chłopskich kapel. Dzięki temu na przykład tuba może się sprawdzić się w roli basowego syntezatora, a to tylko jedna z niespodzianek.

W poniedziałek 20 maja 2024 roku w niezwykłą podróż zabiorą nas między innymi: akordeon, skrzypce, lira korbowa, bębny, kontrabas, klarnet, tuba, suka/fidela płocka oraz śpiew i delikatny sampling.
Ten niezwykły koncert to transgatunkowy i multimedialny spektakl, prezentujący szerokie spektrum muzyki korzeni Europy wschodniej. Program obejmie utwory skomponowane specjalnie do malowanej ekranizacji „Chłopów” – najnowszej produkcji twórców “Loving Vincent“ – pierwszego na świecie malowanego filmu, nominowanego do Oscara w 2018 roku.

Chłopi” to dzieło niezwykłe, łączące ożywione malarstwo Młodej Polski z nagrodzoną Noblem powieścią Władysława Reymonta
Podczas koncertów LUC & Rebel Babel Film Orchestra sięgają zarówno do typowego metrum trójdziałowego, z obecnością rytmiki mazurkowej, z przewagą dwutaktowej budowy fraz w obecności tempa rubato, z taneczną funkcją, jak również do taktów prostych i parzystego metrum np. polki.

W tworzeniu ścieżki dźwiękowej filmu, poza Rebel Babel Orchestra, udział wzięli m.in. Maria Pomianowska, Laboratorium Pieśni, Sutari, Dagadana, Tęgie Chłopy, Chór Vyrij, a wspierali ich: Kayah, Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak, Małgorzata Kożuchowska, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska.

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Pokolenie, Stowarzyszenie Inicjatywa

Partnerzy: Totalizator Sportowy, Grupa PZU, Bank Pekao
L.U.C & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA – MUZYKA DO FILMU „CHŁOPI”

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra w składzie:
Maria Pomianowska – suka / fidel płocka
Karolina Skrzyńska – lira korbowa, skrzypce, wokal
Weronika Mońka-Chwała – skrzypce
Adam Caturian – klarnet
Piotr Hałaj – tuba
Piotr Kopietz – akordeon
Bartosz Niebielecki – bębny
Antoni Jastrzębski – gitara
Sebastian Wypych – kontrabasOK