DAGADANA – Szaleńcy na 68. południku

DAGADANA powraca z czwartym albumem! „Meridian 68” to najbardziej folkowa z dotychczasowych płyt zespołu. Na polskim rynku pojawi się w lutym, a w październiku dotrze także do… Chin!

SPRZEDAŻ ALBUMU na stronie karrot.pl/meridan68

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Warto zaznaczyć, że niezwykli muzycy ze Wschodu – Hassibagen (Mongolia) i Aiys Song (Chiny) pojawiają się gościnnie w wielu momentach na płycie.

Do chińskiej przygody nawiązuje także nazwa płyty. – 68. południk to dokładny środek między Częstochową i Pekinem, czyli miejscami, w których nagrywaliśmy piosenki. Leży na nim wiele ciekawych krajów. Ciekawe, czy w którymś z nich będzie nam dane kiedyś koncertować? – zastanawia się Dagmara Gregorowicz, członek i menadżer grupy DAGADANA.

Niezwykła jest też oprawa graficzna płyty, nawiązująca do licznych podróży zespołu. Na okładce i w środku albumu znajdziemy piękne ilustracje wykonane przez ukraińską ikonopisarkę Olyę Kravchenko.

Premiera albumu „Meridian 68” przewidziana jest na koniec lutego. Płyty zakupione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez zespół, a do każdej z nich dołączona zostanie wyjątkowa niespodzianka.

Ciekawych folkowego oblicza zespołu DAGADANA zapraszamy na pierwsze, przedpremierowe koncerty promujące nowy album! W najbliższym czasie zespół zagra w czterech miastach:

– w Poznaniu / Centrum Kultury ZAMEK, 6.02 www.facebook.com/events/1110015599016923/

– w Białymstoku / Białostockie Centrum Kultury, 13.02 www.facebook.com/events/742601099209648/

– w Gnieźnie / Estede Centrum Kultury, 14.02 www.facebook.com/events/1716868488555864/

– w Dzierżoniowie / Dzierżoniowski Dom Kultury, 21.02 www.facebook.com/events/1026165764120487/

Oficjalny fanpage grupy i najaktualniejsze informacje: https://www.facebook.com/dagadana

Mecenat artystyczny nad albumem „Meridian 68” sprawuje Aquanet SA

SPRZEDAŻ ALBUMU na stronie karrot.pl/meridan68