Linkdo serwisów streamingowych https://ffm.to/DAGADANAnazdrowie

Możliwość składania życzeń zawsze dostarcza nam wielu emocji. Czasem jest to okazja do wypowiedzenia najszczerszych i najintymniejszych słów. Nierzadko to moment wzruszeń. Ta piękna i szczęśliwie wciąż obecna tradycja, pozwala nam wierzyć w sprawczą moc słowa. Chcemy wierzyć, że wolność stanie się codziennością. Naszą wspólną. Domową, lokalną i globalną. Tego też życzymy Ukrainkom i Ukraińcom, sobie – Polkom i Polakom, ale dziś szczególnie Białorusinkom i Białorusinom, za których w sposób szczególny mocno ściskamy kciuki.

Premierowa piosenka polsko-ukraińskiej grupy Dagadana i białoruskiej piosenkarki Aleny Kadanovej, która powstała w ramach  Festiwalu Ukraińska Wiosna, to utwór życzeniowy, nawiązujący do tradycji Ukrainy, Białorusi i wschodniej Polski. Liczymy na to, że będzie ona pretekstem do powiedzenia innym dobrego słowa. Że jej melodia będzie towarzyszyć Wam w okołoświątecznym czasie, dodając Wam wiary i nadziei na lepsze jutro.

Życzymy Wam, aby ten utwór nucony po cichutku, dodawał blasku zwyczajnym dniom, a w razie potrzeby dodał otuchy, właśnie teraz, właśnie w tych czasach, które wręcz wymagają od nas umiejętności sięgania w najgłębiej ukryte w nas zakątki czułości i wrażliwości. Ślijcie te dźwięki wraz ze swoimi dobrymi słowami w świat. A dobro wróci!

Uwaga! Piosenka znajdzie się na nowej płycie Dagadany! Już na początku 2021 roku.

Dagadana wystąpiła w składzie:
Daga Gregorowicz (wokal, elektronika),
Dana Vynnytska (wokal, fortepian, akordeon, hulusy),
Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, bas, syntezatory, skrzypce),
Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja)
Gościnnie:
Alena Kadanova (wokal)
Produkcja teledysku: Maciej Kosmowski -KosmoMedia

XIII Festiwal Ukraińska Wiosna w Poznaniu #wirtualnie

Zapraszamy na XIII Festiwal Ukraińska Wiosna #wirtualnie, który odbędzie się w grudniu. Program tegorocznej edycji oparty jest na relacjach polsko-ukraińsko-białoruskich, bo trudno pozostać obojętnym wobec tego, co się obecnie dzieje na Białorusi. Tym bardziej, że nie tak dawno z podobnymi problemami mierzyli się Ukraińcy, a jeszcze wcześniej Polacy. 

Wiosna zimą? To możliwe!

W ramach festiwalu powstanie nowy mural na Grobli w Poznaniu. Oprócz tego w programie także: seria podcastów Piotra Pogorzelskiego; premiera klipu polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana i białoruskiej artystki Aleny Kadanowej; spektakl Sensualista w reżyserii Alisy Makarenko oraz warsztaty/webinarium, które są połączeniem psychologii, improwizacji i tańca współczesnego. Były dziennikarz Polskiego Radia, którego wciąż zajmują przede wszystkim państwa byłego Związku Radzieckiego, podejmie kwestie, które dzieją się w trójkącie Polska-Ukraina-Białoruś. Rozmawiać ze swoimi gośćmi będzie o polityce, migracji oraz kulturze w służbie rewolucji. Dagadana z Kadanovą pracują wspólnie na piosenką życzeniową – w myśl, żeby wolność stała się codziennością, nawiązującą do tradycji Białorusi, Ukrainy i wschodniej Polski. Jej premiera zaplanowana jest na czas okołoświąteczny, tak bardzo sprzyjający dobrym słowom! Makarenko natomiast zaprasza na spektakl nakręcony jednym ujęciem, który „ukazuje detale, emocji ruch z zupełnie innej perspektywy”, oraz warsztaty/webinarium o tańcu  (poprowadzi je razem z Natalią Trafankowską, baletnicą Teatru Wielkiego w Poznaniu). Wszystkie wydarzenia odbędą się online. Więcej na www.poznajsasiada.org