DAGADANA * Aleksandrów Łódzki * Plan B

DAGADANA

21 Sie 2022 Aleksandrów Łódzki, POL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 19:00
Miejsce : Ogród w Bibliotece Publicznej
Adres : Plac Kościuszki 12
Kod Pocztowy : 95-069
Zapraszamy na koncert zespołu Dagadana oraz występ ukraińskiej artystki ludowej Antoniny Tesli — 21 sierpnia, godz. 18, ogród Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim.
DAGADANA już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.
*DAGADANA* jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym *Glastonbury Festival!* Rozpisywał się o nich amerykański *National Geographic*. Koncertowali w *26 krajach*. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.
*Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) *jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.
Skład zespołu:
Daga Gregorowicz — wokal, elektronika, perkusjonalia
Dana Vynnytska — wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
Mikołaj Pospieszalski — kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal
Bartosz Mikołaj Nazaruk — perkusja, perkusjonalia, wokal.