DAGADANA * Bruxelles * Polska Noc na MaBru

DAGADANA

29 Wrz 2023 Bruxelles, BE

Szczegóły

Godz. : 01:00
Miejsce : MABRU Marché Matinal
Adres : Quai des Usines, 22/23
Kod Pocztowy : 1000

Polska Noc na MaBru w dniach 29-30 września 2023 r.

Rynek Hurtowy MABRU Marché Matinal, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Amsterdamie, Ambasada RP w Brukseli i Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli wraz z Partnerami mają przyjemność zaprosić do udziału w wydarzeniu Polska Noc na MaBru które odbędzie się 29-30 września 2023 r., w ramach Open Doors MaBru z okazji 50. jubileuszu istnienia rynku MaBru.

Brukselski rynek hurtowy Marché Matinal istnieje od ponad wieku. Przez dziesięciolecia odbywał się w sercu Brukseli na Grand-Place i na okolicznych ulicach. Od 1973 roku wraz z dynamiką i postępem rozwoju Marché Matinal przeniósł się na Quai des Usines, wzdłuż kanału. Dziś składa się z 5 zadaszonych hal o powierzchni sprzedaży 40 000 m2, 1000 m2 chłodni, 1600 miejsc parkingowych i 2 kawiarni.

W halach Marché Matinal ponad 100 sprzedawców oferuje pełną gamę produktów, w tym owoce i warzywa, wczesne produkty, wędliny, drób, dziczyznę, ryby i skorupiaki, sery i inne produkty mleczne, ogólne artykuły spożywcze i towary konsumpcyjne, wina i inne napoje, mrożonki, kwiaty i rośliny. Znany z szerokiego wyboru produktów z kraju i zagranicy rynek stał się nocnym supermarketem dla profesjonalistów, oferującym produkty wysokiej jakości z silnym naciskiem na świeżość.

W nocy z 29 na 30 września 2023 r. rynek Marché Matinal gościć będzie festiwal polskich produktów i marek regionalnych z polskiego sektora spożywczego. Polska Noc na MaBru skupiona będzie wokół kilkudziesięciu stoisk promocyjnych polskich producentów żywności i wyrobów regionalnych, którzy będę prezentować swoje specjały na powierzchni 1000 m kw. Podczas wydarzenia odbędą się liczne pokazy kulinarne i artystyczne promujące branżową współpracę polsko-belgijską oraz degustacje polskich produktów i prezentacje atrakcji turystycznych.

Podczas wydarzenia o oprawę muzyczna zadba zespół Dagadana, specjalny pokaz kuchni molekularnej przygotuje mieszkający w Polsce belgijski mistrz sztuki kulinarnej Jean Bos, nagrodzony w 2006 roku tytułem Najlepszego Kucharza Świata.

Wydarzenie kierowane jest do ponad 5 000 odwiedzających, m.in. – VIP ze świata dyplomacji i polityki, przedstawicieli Światowej Organizacji Rynków Spożywczych, Euro-Toques czy Członków Brukselskiej Federacji Horeca i lokalnych przedstawicieli branży HoReCa. Dla obecych podczas wydarzenia polskich przedsiębiorców będzie to doskonała okazja do nawiązania wielu relacji biznesowych z międzynarodowymi liderami branży spożywczej jak również do poznania lokalnych trendów branżowych.

Wydarzenie Polska Noc na MaBru dedykowane wsparciu ekspansji zagranicznej i promocji polskich produktów i marek spożywczych ma również na celu budowę wizerunku Polski jako dostawcy zdrowej, wysokiej jakościowo żywności mogącej z powodzeniem konkurować na rynkach europejskich i światowym.

Partnerami wydarzenia po stronie polskiej są przedstawicielstwa Regionów Zachodniopomorskiego, Dolnośląsiego, Lubelskiego i Łódzkiego oraz Polskie Linie Lotnicze LOT i Związek Pracodawców Business & Science Poland.

Więcej informacji na stronie:
The Early Morning Market of Brussels – Mabru
Miejsce wydarzenia:
MABRU Marché Matinal
Quai des Usines, 22/23

1000 Bruxelles