DAGADANA * Warszawa * Teatr Studio

DAGADANA

28 Lis 2022 Warszawa, PL Wstęp wolny

Szczegóły

Godz. : 18:00
Miejsce : Teatr Studio
Adres : pl. Defilad 1
Kod Pocztowy : 00-901
Zapraszamy do Teatru Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (plac Defilad 1) na spotkanie podsumowujące Polsko-Ukraiński projekt MOMENTY oraz na koncert zespołu DAGADANA.
Od kilku miesięcy Fundacja Instytut Reportażu realizuje projekt, w ramach którego zbieraliśmy i dokumentowaliśmy wojenne historie 30 ukraińskich kobiet.
Dzięki polsko-ukraińskiej współpracy powstała również wystawa fotograficzna (którą można obejrzeć w Faktycznym Domu Kultury) oraz zorganizowaliśmy kilka wydarzeń kulturalnych – Dni Ukrainy i pasmo #solidarni z Ukrainą na Festiwalu Miedzianka Po Drodze.
Chcemy wspólnie podsumować projekt i zaprosić Państwa do zapoznania się z poruszającymi historiami dokumentującymi ten trudny MOMENT historii, jakim jest pełnoskalowa wojna Rosji przeciw Ukrainie, w perspektywie pojedynczych osób – ukraińskich kobiet.
DAGADANA od 2008 łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music.
Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).
Więcej informacji o zespole na stronie: http://www.dagadana.pl/
Wstęp darmowy, ale obowiązują wejściówki.
Po wejściówki prosimy pisać na adres agnieszka.hryniewicka@instytutr.pl