DAGADANA poprzez płytę “List do Ciebie”, przywraca pamięć o poecie Januszu Różewiczu. Zespół pragnie także zwrócić uwagę na to, jak ważne w dzisiejszym pędzącym świecie jest zatrzymanie się i poświęcenie czasu drugiej osobie. Stąd zachęta powrotu do pisania listów, tworzenia sztuki nie tylko w formie instant. To wyraz tęsknoty za przeszłością, w której tyle emocji wywoływało uchwycenie bezpowrotnej chwili.

19584 klatki fotograficzne; 816 skanów klisz; 3 tygodnie skanowania non stop; 136 rolek filmu; wkrętarka połączona z 5 aparatami LOMOKINO na bieżąco reperowanymi na planie teledysku oraz cały sztab artystów świata muzyki, filmu i mody.

Tak powstały klip prezentuje singiel “Kartka dla nieznajomej” z płyty “List do Ciebie” polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA (powiększonego o amerykańskiego perkusistę Franka Parkera). Zespół nakręcenie teledysku powierzył Maciejowi Szupicy i Krzysztofowi Kiziewiczowi, wolnemu od wszelkich ograniczeń duetowi reżyserskiemu. To najprawdopodobniej pierwszy teledysk tego typu. Praca z nieprzewidywalną techniką LOMOKINO była była bardzo ryzykowna, żmudna. Efekt zaskakujący.

Połączenie aparatów z wkrętarką to pomysł i realizacja Tomka Kluczyka i Krzysztofa Kiziewicza. Autorami zdjęć byli Kuba Dąbrowski i Dominiki Danilczyk. W roli ekscentrycznego fotografa wystąpił znany performer i choreograf Leon Dziemaszkiewicz. Towarzyszą mu postaci świata mody: Natalia Wątroba, Pamela Koleśnik, Magdalena Swat, Karolina Wodoracka, Szczepan Wasiak oraz zespół DAGADANA. Nad make-upami czuwały Agnieszka Hodowana i Aleksandra Foka Przyłuska. Stroje to zasługa Elwira Rutkowskiej. Nad całością czuwał producent Adrian Pawłowski z FILM FICTION.

Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

Muzyka: DAGADANA
Słowa: Janusz Różewicz
Scenariusz: Maciej Szupica, Agata Biziuk
Reżyseria: Maciej Szupica, Krzysztof Kiziewicz
Zdjęcia: Kuba Dąbrowski, Dominik Danilczyk
Produkcja: FILM FICTION (www.film-fiction.com)
Producent: Adrian Pawłowski
Asystent producenta: Zuzanna Romuk-Wodoracka
Występują: Leon Dziemaszkiewicz, Natalia Wątroba, Pamela Koleśnik, Magdalena Swat, Karolina Romuk-Wodoracka, Szczepan Wasiak
oraz zespół DAGADANA: Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski, Frank Parker
Montaż: Piotr Krygiel, Maciek Szupica, Adam Hryniewicki,
Postprodukcja: Krzysztof Kiziewicz
Korekcja koloru: Sylwester ŁukaszukScenografia: Wito Bałtuszyc
Stylistka: Elwira Rutkowska
Asystentka stylistki: Ewa Leśniewski
Charakteryzator: Agnieszka Hodowana, Aleksandra Foka Przyłuska
Asystent Kamery: Tomasz KluczykSkanowanie klisz: Tomasz Kluczyk, Przemysław Stolarczyk
Mistrz oświetlania: Jacek Tomborek
Oświetlacz: Grzesiek Bartoszek
Oświetlenie: Heliograf
Dyżurny na planie: Mayday
Studio: Las StudioFilm: Super Solution