Z radością ogłaszamy reedycję płyty “Maleńka” nagrodzonej Fryderykiem 2010 za najlepszy album w kategorii “Folk/ Muzyka Świata”, która miała miejsce w piątek 17.02.

„Maleńka” już od kilku lat zniknęła z półek sklepów muzycznych. Z racji wyczerpania nakładu wydawnictwo NRA zaprosiło DAGADANĘ do współpracy. W dniu reedycji miał miejsce wyjątkowy koncert w poznańskim Klubie Dragon, w którym zespół zagrał raz jeszcze płytę w całości w nowych aranżacjach.

Album jest już dostępny w sprzedaży.

„Dla DagaDany granice od początku nie miały znaczenia. Te należące do państw i miast zespół starł z mapy na wstępie. Co z tego, że Daga Gregorowicz jest z Poznania, Mikołaj Pospieszalski z Krakowa, a Dana Vynnytska ze Lwowa, skoro w muzyce (i nie tylko w niej!) tak im do siebie blisko? Chwilę później padły mury między gatunkami. Grupa zawiązana na Jazzowych warsztatach fascynowała się elektronicznymi zabawkami w roli instrumentów i pochylała nad szczerością ludowego repertuaru. Debiutancka „Maleńka” kończy się po wariacku – funkowym jam session z udziałem zaproszonego rapera. Bo kto powiedział, że traktowane serio umiejętności nie mogą iść w parze z poczuciem humoru?

Niezwykła trójka nigdy nie dzieliła fanów. Znalazła ich w poważnych osobach, by wspomnieć komplementy od samego Adama Nowaka czy wyrażone statuetką uznanie ze strony akademii wręczającej Fryderyki.

Ale wśród mnóstwa zagranych koncertów znalazły się też takie, które nie odbyły się na scenach prestiżowych festiwali czy w salach koncertowych dużych miast. I dobrze, DagaDanie nie o splendor przecież chodzi, ale o przyjaźń. We własnym gronie, jak również w relacji zespół – publiczność. Ma się wytworzyć więź, specyficzny klimat, zawirowanie czasoprzestrzenne. Gdy DagaDana wychodzi na scenę, chce pielęgnować dziecko w sobie oraz słuchaczach zamienianych stopniowo w powierników.“

/Marcin Flint/