Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W czerwcu i lipcu polsko-ukraińskie trio DagaDana wystąpi w Chinach, Malezji, Indonezji i Singapurze z serią koncertów. Będzie to już trzecia trasa koncertowa zespołu w Azji.
Zespół DagaDana to trio wyjątkowe na polskiej scenie muzycznej nie tylko dzięki międzynarodowemu składowi i multikulturowej proweniencji, ale również dzięki oryginalności muzyki będącej wypadkową fascynacji słowiańską etnicznością, muzyką świata, jazzem i chilloutową elektroniką. Od powstania w 2008 roku zespół intensywnie koncertuje poza granicami kraju, do tej pory dwukrotnie pojawiając się w Azji.

Azjatycka trasa zespołu w 2013 roku obejmuje zasięgiem wcześniej odwiedzone kraje: Chiny, Singapur, Malezję i Indonezję. Tym razem zespołowi towarzyszyć będzie operator filmowy. Powstanie materiał dokumentalny pokazujący jak budować pomosty między kulturami, społecznościami i jak dzielić się dorobkiem swoich tradycji orientalnych krajów, dotrzeć do małych wiosek i osad – tam właśnie muzycy pragną pokazywać swoją sztukę i poznawać lokalne społeczności poprzez wspólne muzykowanie.

Trasa  odbywa się przy współpracy z Instytutem im. Adama Mickiewicza.

Na zdjęciu jedno z pierwszych miejsc odwiedzonych przez zespół – Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur.